Helmikuun tapaamiset

Helmikuun tapaamiset Tässä kuussa on luvassa sekä Sydäntalvenjuhla että muita tapaamisia Torstaina 9.2. tapaamme jälleen keskustassa Panimoravintola Koulussa klo 18-20. Tule mukaan keskustelemaan tulevasta Sydäntalvenjuhlasta, toiminnasta ja keskiaikaharrastuksesta yleensä kahvi, tee tai kaakaokupposen ääressä! Meidät tunnistaa pienestä Turun keskiaikaseura Unikankare -kyltistä jos naamat eivät ole vielä tuttuja! Maanantaina 13.2. tapaamme Moikoisissa Annemarien luona erityisesti tieteiden ja taiteiden merkeissä klo 18. Tapaamiseen voi osallistua myös etänä! Tästä tulee lisää infoa myöhemmin tässä kuussa. Sydäntalvenjuhlaa vietetään 17.-19.2. Tippsundissa. Seuraava Linnalauantai on 4.3. ja niihin aikoihin julkaisemme maaliskuun aikataulun. Alustava koko kevään aikataulu löytyy seuran sivuilta: —

The cafe meeting in city center at Panimoravintola Koulu Thursday 9.2. at 18-20. Come to discuss with us about medieval reenactment, our upcoming events, your hopes and wishes for the spring ect.! We will have a small placard with us that reads Turun keskiaikaseura Unikankare, so we are easier to find. The arts, crafts and sciences meeting in Moikoinen at Annemarie’s place at Monday 13.2. This meeting can be attended remotely too. More info later this month. Midwinter Feast event will be held 17.-19.2. in Tippsund. The next Castle Saturday will be 4.3. Preliminary schedule of the Spring months can be found in society’s web page:

%d bloggers like this: