Naantalin Luostaripäivät 27.-29.8.2021

Unikankare on mukana ensimmäistä kertaa Naantalissa järjestettävillä Luostaripäivillä elokuun viimeisenä viikonloppuna 27.-29.8.2021. Esitämme historiallisia tansseja sekä lauantaina että sunnuntaina ja esittelemme seuran toimintaa kojulla.

Unikankareen tanssiesitykset pidetään kirkon edustalla olevalla nurmialueella lauantaina klo 12, 14 ja 18 sekä sunnuntaina klo 11 ja 15. Tervetuloa katselemaan ja kokeilemaan!

Naantalin Luostaripäivien verkkosivut

Naantalin luostarikirkon torni sinistä kesätaivasta vasten

Luostaripäivät levittäytyy Naantalin luostarikirkon, kirkonmäen, kirkkopuiston sekä sataman alueelle. Ohjelmisto kytkeytyy Naantalissa keskiajalla sijainneeseen birgittalaisluostariin, jonka ympärille kaupunki on rakentunut.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: